BG EN

Сеизмологът проф. Николай Милошев: Няма да има последици за България от силните трусове в Турция

Животът днес

Сеизмологът проф. Николай Милошев: Няма да има последици за България от силните трусове в Турция

20368
на 06.02.2023
Сеизмологът проф. Николай Милошев: Няма да има последици за България от силните трусове в Турция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Няма да има последици за България от силните трусове в Турция. Това каза пред БТВ проф. Николай Милошев, ръководител на Националния институт по геофизика, геодезия и география към Българската академия на науките.

препоръчано

„Във всички случаи – това е страшно бедствие. Не се страхувам да употребя този епитет, защото наистина е страшно. Последиците тепърва ще станат ясно. Хубаво е, че нашата държава реагира веднага – изпратихме помощ“, каза той.

Специалистът подчерта, че този район в Турция е силно сеизмичен. Източноанадолският разлом е причина за двата силни труса от днес. Последното земетресение там е било преди няколко години, но с доста по-слаб магнитуд – 6,5 по Рихтер, уточни ръководителят на НИГГГ.

„Земетресенията в Румъния и в България са регистрирани малко преди трусовете в Турция. Нова е нормална сеизмичност. Няма да има последици за България от силните трусове в южната ни съседка“, каза още проф. Милошев.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК